Saklıkent Gezilecek Yerler

Categories MuğlaPosted on

Saklıkent Hakkında


Ege ve Akdeniz’in en güzel yerlerinden birisi hiç şüphesiz Saklıkent Kanyonu’dur. Saklıkent nerede olursa olsun tüm tatilcilerin gidip görmesi gereken bir çekim merkezidir. Saklıkent Kanyonuna Giriş Ücreti en son duruma göre, 6₺ gibi uygun bir rakamdı. Öğrenciler için bu ücret 3₺ idi. Saklıkent Kanyonu Milli Parkı Fethiye’de görmeniz gereken yerler arasında ilk sıralarda geliyor. Fethiye’de gezilecek yerler isimli yazımızdan Saklıkent haricinde gezmeniz gereken yerleri görebilirsiniz. Ayrıca Saklıkent Kanyonu dünyanın 2. Büyük kanyonu olarak geçmektedir.

Saklıkent Gezilecek Yerler


Saklıkent Kanyonunun geniş güzelliklerini gezip bitiren tatilciler Saklıkent’e yakın gezilecek yerler ile vakitlerini değerlendirebilirler;

  • Patara Antik Kenti
  • Pınara Ören Yeri
  • Karabağlar Yaylası
  • Tlos Antik Kenti

Muğla Fethiye’de görülmesi gereken diğer yerler için Fethiye gezilecek yerler yazımızı okuyabilirsiniz.

Saklıkent Otelleri, Pansiyon ve Konaklama Tesisleri


Saklıkent Kanyonu’nda kalınacak yerler tatilciler için uygun pansiyon, bungalov evler ve butik oteller olarak sıralanabilir. Bunların yanında Saklıkent kamp alanları oldukça geniş bir satıh üzerinde olabiliyor. Saklıkent Kanyonu konaklama imkanları ve fiyatları oldukça uygun ve geniş. Ayrıca Tlos Saklıkent kampları ziyaretçiler tarafından kamp alanı olarak kullanılan sevilen bir mekandır.

Saklıkent’te Ne Yenir?


Saklıkent kanyonunda tavsiyemiz balık ve gözleme yemenizdir. Gerçekten işinin hakkını vererek yapıldığı için oldukça lezzetli.

Saklıkent Nerede Harita


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: