Özdere Gezilecek Yerler

Categories İzmirPosted on
İzmir Özdere Tatil Yerleri

Özdere Hakkında


İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Özdere beldesi tatile uygun iklimi, temiz ve duru denizi, ferah havası ve doğası ile görmeniz gereken Ege’nin tatil yerleri arasında yer alıyor. Bu şirin kıyı beldesinin yerli halkının bir kısmıda turizmi gelir kaynağı haline getirirken, özellikle bu bölgelerde yetişen Satsuma mandalinası yetiştiriciliği, balıkçılık ve hayvancılıkla uğraşan bir kesimde bulunuyor.

Özdere İzmir Gezilecek Yerler


Özdere doğanın güzelliklerinin bize sunulduğu, nadir yerleşim yerlerinden birisidir. Denizi, plajları, temiz havası, ormanı ve doğal bir çok piknik alanı ile tatil yapılacak yerler arasında bir öneme sahiptir. Özdere’de gezip mutlaka görmeniz gereken yerler;

  • Kalemlik Milli Parkı (Kamping ve günü birlik turizme hizmet vermektedir.)
  • Özdere Çukuraltı
  • Özdere Sahili
  • Yıldırım Çadırlı Kamping ve Piknik Alanı
  • Göl Yatağı
  • Koy ve Plajlar (Ahmetbeyli Koyu ve Plajları, Koru Koyu ve Plajları, Zindancık Koyu ve Plajları , Göl Yatağı Koyu ve plajları, Kuyubükü Koyu ve Plajları, Çukuraltı Plajları, Kalemlik Orman İçi Dinlenme Alanı ve Plajları, 14 Evler Plajları, Göktur Plajları, Orta Mahalle Gençlik Parkı ve Plajları)

Özdere Otelleri, Pansiyon ve Konaklama Tesisleri


Özdere bulunduğu konum itibariyle tatilcilerin ilgi odağı olması sonucu pek çok otel, pansiyon, butik otele ev sahipliği yapıyor. Bölge halkından turizmle uğraşan belli bir kesim olması da Özdere’de kalınacak yer bulmakta kolaylık sağlıyor. Fiyat olarak uygun oteller bulunmakla birlikte lüks otellerde bulabileceğiniz Özdere’de 10.000’i aşan yatak kapasitesi bulunuyor.

İzmir Özdere’ye Nasıl Gidilir?


Uçakla Özdere’ye Nasıl Gidilir?


Özdere’ye en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı olduğu için uçakla Özdere’ye gelmek isteyen ziyaretçiler, İzmir Adnan Menderes Havalimanına indiklerinde buradan İZBAN banliyö treniyle Gaziemir Semt Garajına geçip buradan Özdere dolmuşlarına binebilirler.

Otobüsle Özdere’ye Nasıl Gidilir?


Diğer şehirlerden İzmir’e otobüsle gelenler için Özdere’ye ulaşım, İzmir Otogarı ilçe terminalinden kalkan Özdere dolmuşları ile sağlanmaktadır. Daha kısa sürede ulaşmak için Gaziemir Semt Garajından kalkan Özdere dolmuşları ile yolcuğunuz yaklaşık 1 saat sürecektir.

Özdere Nerede Harita


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: