Mordoğan Gezilecek Yerler

Categories İzmirPosted on

Mordoğan Hakkında


İzmir gündoğumu nerede izlenir sorusuna sanırım Mordoğan desek yanılmış olmayız. Ege’de aşkın kokusu Mordoğan enfes bir manzara, huzur dolu bir ortam sunuyor. Nergis çiçekleri ve denizin kokusuyla yeşil ve mavinin tüm tonlarını barındıran Mordoğan ziyaret edenler için unutulması zor anılar yaşatır. Mordoğan sırtını dağlarındaki kır çiçeklerine, sümbüllere, nergislerine dayamış, yüzünü ise Ege’nin masmavi denizine dönmüş şirin bir beldedir. Karaburun ilçesine bağlı huzur dolu bir tatil beldesidir. Hemen 6 km ilerisinde Kaynarpınar gibi saklı bir cenneti barındırır.

Mordoğan İzmir Gezilecek Yerler


İzmir ya da çevre illerden günübirlik gezi için gelebilir, tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebilir ve 3 doğal plajı ile deniz turizminin bulunduğu tatil beldesini ziyaret edebilirsiniz. Mordoğan bölgesine özgü hurma zeytin, sümbül, nergis ve enginar mevsimine göre yetiştirilmektedir. Mordoğan tavsiye gezi, faaliyet listesi ve Mordoğan’da gezip mutlaka görmeniz gereken yerler;

  • Narkisos Pınarı
  • Ayşe Hatun (Ayşe Kadın) Camisi
  • Rum köyleri, çeşmeleri ve yel değirmenleri.
  • Sahilleri ve yürüyüş parkurları mevcuttur
  • Olta Balıkçılığı Turizmi
  • Arkeoparkı

Mordoğan Otelleri, Pansiyon ve Konaklama Tesisleri


Uygun fiyatta konaklama için otel, pansiyon ve konaklama tesisleri yer almaktadır. Mordoğan’da bütçenize veya ihtiyaçlarınıza uygun oteller, pansiyon ve konaklama tesisleri oldukça fazladır.

Mordoğan Nasıl gidilir?


İzmir’e 80 kilometre mesafede bulunan Mordoğan’a, İzmir-Çeşme otoyolunun 45. kilometresinde Karaburun yol ayrımından sapılarak ulaşılmaktadır. İzmir’de bulunan Üçkuyular semt garajından minibüs, otobüs seferleri düzenlenmektedir. Yarımadaya girişinizden itibaren size, mavi ve yeşilin buluştuğu, doğa ve birbirinden güzel, eşsiz koy manzaraları eşlik edecektir.

Mordoğan Nerede Harita


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: