Gümüldür Gezilecek Yerler

Categories İzmirPosted on

Gümüldür Hakkında


Satsuma mandalina diyarı Menderes ilçesine bağlı Gümüldür, Ege kıyılarının mavi bayraklı plajları, yaklaşık 7 km’lik sahil şeridi ile yaz deniz turizminin Ege için vazgeçilmez yerlerinden birisidir. Bu sebeple Gümüldür farklı bütçeler için uygun fiyatlarda ve lüks otellere ve konaklama imkanlarına sahiptir.

Gümüldür İzmir Gezilecek Yerler


Gümüldür’de denizin ve mavi bayraklı plajların tadını çıkarabilir tatlı su çaylarında balık tutabilirsiniz. Ege’deki Antik Kentler ve huzur bulabileceğiniz mekanlar arasında Gümüldür’ün yeri de başkadır. Gümüldür’e yakın gezip görebileceğiniz yerler;

  • Klaros Antik Kenti (Homeros figürü burada bulunuyor.)
  • İyon Antik Kenti: Kolophon
  • Notion Antik Kenti (Yeni Kolophon olarak anılan bu antik kentten Samos Adasını seyretmenin keyfine varabilirsiniz.
  • Satsuma Bahçeleri
  • Orman Kampı (Geniş kumsal ve temiz deniziyle tercih sebebi olabilir.)

Gümüldür Otelleri, Pansiyon ve Konaklama Tesisleri


Gümüldür ziyaretçiler tarafından ekonomik olarak tarif edildiği için genel olarak tercih sebebidir. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınıza uygun oteller, pansiyon ve konaklama tesisleri yer alan Gümüldür, İzmir’de hem ekonomik hem huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için mantıklı bir seçim olacaktır.

İzmir Gümüldür’e Nasıl Gidilir?


Uçakla İzmir Gümüldür’e Nasıl Gidilir?

Uçakla hızlı bir seyahati tercih edenler, Gümüldür’e gitmek için İzmir Adnan Menderes Havalimanını kullanırlar. Buradan taksi ya da özel aracıyla gitmek isteyen tatilciler, Gümüldür’e yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk ile ulaşılabiliyor.

Toplu taşıma ile İzmir Adnan Menderes Havalimanından Gümüldür’e gitmek için ise; İZBAN treni ile Cumaovası Aktarma Merkezi’ne giderek 776 numaralı Doğanbey-Cumaovası Aktarma ESHOT otobüsünü kullanarak tatil beldesine ulaşabilirsiniz.

Otobüsle İzmir Gümüldür’e Nasıl Gidilir?

Otobüsle İstanbul, Bursa, Ankara gibi büyük illerden İzmir’e gelenler Gümüldür’e gitmek için, İzmir Otogarından Gümüldür’e gidebilecekleri Gümüldür dolmuşları bulunuyor.

Gümüldür Nerede Harita


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: