Fethiye Likya Yolu Turu

Fethiye Likya Yolu Turu

Likya gibisi var mı?


Çok gezen çok bilirmiş sözü gerçekten doğru, gezmeden önce araştırmak araştırdıkça keşif yapmak ve bununla beraber şevkinizin artması büyük bir heyecana kaptırıyor ruhunuzu.

Güney’in en uzun ve en ünlü rotası olan Likya Yolu: mavi ve yeşilin kucaklaştığı güzergahları, antik kent dokularını, özgürlük hissiyatını seviyorsanız tam size göre derim. Dedik ya çok gezen bilir diye. Likya yolu ismi nerden geliyor? diye araştırdıkça Likya yolu ismini Likya uygarlığından aldığını öğrenmiş olduk. Likya Yolu üzerinde birçok şehir kuran Likyalılar, Patara başkent olmak üzere özerk bir yönetim modelini benimsemişler.

“Likya Yolu kaç km?” diye düşünüyorsanız hemen söyleyelim. Bu yolun toplam uzunluğu tam 555 km. Akyaka, Dalyan, Göcek ve Ölüdeniz git git bitmeyen keşif yolu. Alın sevdiklerinizi yanınıza, yaratıcının bahsettiği güzellikleri birlikte yaşayın.

Likya Yolu Tehlikeleri


Eğer kararlı bir yürüyüş yapmak istiyorsanız, ardınıza bakmadan rahat rahat doğanın tadını çıkarmalısınız. Bunun içinde her türlü tedbirinizi önceden belirlemeli ve almalısınız. Su en önemli ihtiyacımız olarak uzun yollar boyunca en önemli malzememiz. Su sorununuzu önceden düşünerek planlamanızı yapmalı ve hatta rotanızı ona göre belirlemelisiniz. Tehlikeli durumlar için yanınıza almamız gereken malzemeleri ayrıca sıralayabiliriz. Bunlar genel olarak sağlığınız için gerekli malzemelerdir. Yürüyüşte yanımızda olması gereken malzemeler;

  • Düdük
  • El Feneri
  • Uyku Tulumu
  • Çakı
  • Güneş Kremi
  • Yağmurluk
  • Şapka
  • Kibrit, Çakmak
  • Harita

Yürüyüş öncesi bir spor mağazasına uğrasanız iyi olur. Çünkü birçok malzeme hayat kurtarır.

Likya Yolu Yürüyüşü, yaklaşan etkinlikler ile alakalı haber vermek, haberdar olmak ve yürüyüş arkadaşı bulmak için yorum bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Likya Yolu Harita (Nerede?) Başlangıcı


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error:
Araç çubuğuna atla