Eski Foça Gezilecek Yerler

Categories İzmirPosted on
Eski Foça İzmir

Eski Foça Hakkında


İzmir’in bir başka gezilecek güzel tatil yeri, butik tatil yöresi Eski Foça’dır. Uzun süreli ve kısa süreli tatilleriniz için ya da rekreasyon faaliyetleriniz için güzel bir seçenek olan Eski Foça adını etrafını çevreleyen denizlerde yaşayan fok balıklarından almıştır. İzmir’in kuzey kesiminde yer alan Eski Foça hem yaz deniz turizmi için değerlendirilebilir hem de mitolojik efsaneleri, tarihi yerleri ve kendine özgü dar sokakları ile gezi planınıza dahil edebilirsiniz.

Eski Foça İzmir Gezilecek Yerler


Ege’nin en güzel yerlerinden biri olan Eski Foça’ya gelip denize girmekle kalmamalısınız. Eski Foça’da gezilebilecek tarihi yerler ve doğal güzellikler oldukça fazla. Eski Foça’yı önce güzelce gezmeli, sonrasında bu sizler için tavsiye niteliğinde hazırladığımız Foça’da gezilecek yerler listesini gözden geçirmelisiniz;

  • Siren Kayalıkları
  • Foça Adaları
  • Athena Tapınağı
  • Beşkapılar Kalesi
  • Ağalar Konağı
  • Foça Tarihi Merkezi

Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?


Uçakla Eski Foça ya Nasıl Gidilir?


Uçakla Eski Foça’ya gelen tatilciler, İzmir Adnan Menderes havalimanından İzban Tren İstasyonuna binerek, Hatundere İstasyonunda inmeleri gerekmektedir. Buradan 744 nolu Eshot otobüsü ile Eski Foça’ya ulaşabilirler.

Otobüsle Eski Foça ya Nasıl Gidilir?


Otobüsle diğer illerden İzmir Eski Foça’ya gidiş için ise, İzmir otogar’dan kalkan Eski Foça dolmuşlarını kullanabilirsiniz.

İzmir Eski Foça’da Ne yenir?


Eski Foça’da güzel bir kahvaltı için kayık limanında ki lokanta ve işletmeler oldukça güzel işler çıkarıyor. Teknelerin seyrinde günün ilk saatlerinde iştah açıcı güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Ayrıca canınız çektiğinde damla sakızlı çok güzel dondurma yiyebilirsiniz. Gerçekten bu işi hakkıyla yapan pek çok işletme mevcut.

Eski Foça’da akşam yemeğinin keyfini gün batımında iki katına çıkarabilirsiniz. Sahil boyu uzanan balık lokantalarında hem akşam yemeğinizi yiyebilir hem de güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Eski Foça Otelleri, Pansiyon ve Konaklama Tesisleri


Eski Foça’da bütçenize veya ihtiyaçlarınıza uygun otel, pansiyon, butik otel ve konaklama tesisleri oldukça fazladır. Özellikle mevkinin kültürünü yansıtan, eski Rum evlerinden tasarlanmış butik oteller sizi memnun edecektir.

Eski Foça Nerede Harita

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: