Bozdağ Kayak Merkezi ve Bozdağ Gezilecek Yerler

Bozdağ Kayak Merkezi ve Bozdağ Gezilecek Yerler

İzmir Bozdağ Kayak Merkezi Hakkında


İzmir Bozdağ kayak merkezi hem yaz hem de kış aylarında turizme açık özellikle tatil günlerinde çok fazla turist ağırlayan İzmir’in en önemli kayak merkezidir. Bozdağ kayak merkezi içerisinde bulunan tesisler arasında çok sayıda otel, restaurant, kafeterya ve seyir terasları bulunur.

Bozdağ Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?


Son dönemlerde kış mevsiminin geç gelmesi ve geç bitmesi sebebiyle daha önceleri Ekim ayında başlayan sezon, şimdilerde Aralık ayına kadar sarkmıştır. Özellikle Aralık ayından başlanarak Mart veya Nisan ayına kadar kayak yapılabilmektedir.
Daha önceden kayak deneyiminiz yoksa, bölgede bulunan eğitmenler vasıtasıyla kayak deneyiminizi geliştirebilir ve bölgede rahatlıkla kayak yapabilirsiniz. Kültürel Aktivite arayan tatilciler için Bozdağ kayak merkezi özellikle Şubat ayında Dağcılık Şenlikleri ile bölgeye gelen yüzlerce doğa tutkununu ağırlar ve bu vesile ile zirve yürüyüşleri ve kamp etkinliklerine de ev sahipliği yapar. Sadece kış turizmi için geçerli olmayan tatilcilerin uğrak yeri olan Bozdağ kayak merkezi, yazın da tatilcileri ağırlamaya devam etmektedir. Bunun sebebi ise bölgede yapılan yamaç paraşütü etkinliği ve bölgenin Doğa Tutkunları için uğrak bir adres olmasıdır.

Bozdağ Kayak Merkezi Açık mı? Ne Zaman Açılacak?


İzmir Bozdağ Kayak Merkezi İzmir Valiliği kararıyla 2017 yılından bu yana kapalı kalmıştır. Çığ Komisyonu üyeleri tarafından alınan bu karar ile İzmir Valiliği 2017 yılında yaptığı açıklama ile bu destinasyon merkezini kapatma kararı almış 2018 ve 2019 kayak sezonunda da bölgeye tatilcilerin alınmaması kararını vermiştir.

2019’un Ekim ayında bölgede inceleme yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bölgenin dağlık bölümüne çığ önlemi perdeleri yapacağız demiş ve özellikle 2020 yılında bölgenin kayak turizmine daha etkili bir şekilde kazandırılacağını belirtmiştir. Bu ara dönemde ise tatilcilerin yapabileceği etkinlikler arasında yamaç paraşütü etkinliği ve bölgede kamp kurma etkinliği yapabilmeleri sayılabilir.

Bozdağ Gezilecek Yerler


  • Büyük Çavdar Yaylası
  • Gölcük Yaylası
  • Bozdağ Yaylası
  • Gündalan Yaylası
  • Çamyayla
  • Subatan Yaylası
  • Horzum Yaylası

Bozdağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?


Uçakla Bozdağ’a Nasıl Gidilir?


Diğer büyükşehirlerden Bozdağ’a gitmek isteyen tatilciler İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Bornova’ya geçerek Bornova’dan hareket eden Ödemiş otobüsleri ile ilçe merkezine vardıktan sonra bu bölgeden Bozdağ giden dolmuşlar vasıtasıyla kayak merkezine ulaşabilmek dediler.

Otobüsle Bozdağ’a Nasıl Gidilir?


Diğer şehirlerden İzmir’e gelen ziyaretçiler Bornova ilçesinde bulunan Ödemiş otobüsleri vasıtayla Bozdağ kasabasına ulaşabilirler.

Bozdağ Kayak Merkezi Telefon


0553 431 91 86

Bozdağ Kayak Merkezi Rakım


2157 m.

Bozdağ Kayak Merkezi Nerede?


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error:
Araç çubuğuna atla