Balçova Gezilecek Yerler

Balçova Gezilecek Yerler

Balçova Hakkında


Balçova, ülkemizin İzmir iline bağlı nadide güzelliklere sahip bir ilçesidir. Daha önceleri Konak ilçesine bağlıyken 1992 yılı itibariyle ilçe statüsü kazanmıştır. Jeotermal enerji ile ısıtılan ilçe denince akla gelen Balçova, ormancılık ve dağcılık gibi aktivitelere ilgi duyuyorsanız mutlaka ziyaret etmemiz gereken yerler arasında bulunuyor.

Balçova hakkında ki tanımlarımıza devam etmemiz gerekirse İlçe anakent sınırları içerisinde yer alırken ilçe asıl olarak deniz tarafında kurulmuştur. İlçenin güney bölgesi tamamen dağlar ve ormanlarla bütün haldedir.

Balçova Gezilecek Yerler


Balçova ilçesinin çevresinde: Konak, Karabağlar ve Narlıdere ilçeleri bulunmaktadır. İlçenin kuzeyi ise İzmir körfezi ile komşudur. İzmir merkeze 8km olan ilçeye ortalama hızla gidildiği zaman 15dk içerisinde İl merkezinden ulaşmanız mümkün.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm ilçesi olarak belirlenen nadide bir metropol ilçemiz Balçova’nın bu kadar güzelliklerinden bahsetmişken ilçenin sınırları içinde ki meşhur yerlerden bahsetmemek olmaz tabii:

  • Agamemnon Kaplıcaları
  • Balçova Termal Tesisleri
  • Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi
  • İzmir Ekonomi Üniversitesi
  • Türkiye’nin ikinci büyük teleferiği olan Balçova Teleferiği

bu ilçenin sınırları içerisinde yer alan önemli yerlerdir.

Balçova Otelleri, Pansiyon ve Konaklama Tesisleri


Balçova’da bütcenize veya ihtiyaçlarınıza uygun oteller, pansiyon ve konaklama tesisleri oldukça fazladır.

Balçova Otel Fiyatları :

  • Otel Fiyatları : 250 – 500 ₺
  • Pansiyon Fiyatları : 75 – 150 ₺
  • Balçova Öğretmenevi Fiyatları : 80₺
    • Balçova’da henüz Öğretmenevi bulunmasada daha öncedende bahsettiğimiz gibi Konak ilçesi oldukça yakındır. Balçova’ya gelen öğretmen ve sivil ziyaretçiler genel olarak Konak Öğretmenevini tercih etmektedir.

Balçova’ya Nasıl Gidilir?


Uçakla Balçova’ya Nasıl Gidilir?


Havayolu ulaşımını kullanacak olan kimseler için havaalanının ilçeye 18 km uzaklıkta olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Zira bu detay siz tatil severlerin işini biraz daha kolaylaştıracaktır.

Otobüsle Balçova’ya Nasıl Gidilir?


Büyük şehirlerden ve diğer illerden otobüsle Balçova’ya ulaşım oldukça kolaydır. Neredeyse tüm şehirlerden Balçova’ya direkt giden otobüsler bulunmaktadır.

Balçova’da Ne Yenir? Balçova Kafeler


Balçova sağlıklı Ege mutfağının özelliklerini buradaki lokanta ve restoranlarında barındırıyor diyebiliriz. Özellikle İnciraltı ve Sahilevleri bölgesinde çok sayıda lokanta ve kafe bulabilirsiniz.

Balçova Kafeler ve Balçova eğlence mekanları, özellikle İzmir’de bulunan lüks eğlence mekanları ile meşhur Alsancak eğlence mekanları ve Konak eğlence mekanları boyunca uzanan geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu bölgede pek çok lüks lokanta, kafe ve eğlence mekanı bulmak mümkündür.

Balçova Nerede Harita


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error:
Araç çubuğuna atla