Alaçatı Gezilecek Yerler

Categories İzmirPosted on

Alaçatı Hakkında


Alaçatı Ege tatil yerleri arasında adından sıkça söz edilen en gözde tatil ve turizm merkezlerinden bir tanesidir. Yazın sıcağından kaçıp serinlemek, rüzgarında ferahlamak isteyenler için birebir tatil beldesinin taş evleri, dar ve ilgi çekici sokakları, birbirinden farklı desenlerle bezenmiş cafeleri ve sıradışı butik otelleri, tatilciler için çekim merkezi olmasını sağlıyor. Bu şirin kasaba Türkiye’nin en güzel tatil yerleri arasında yer alıyor.

Alaçatı İzmir Gezilecek Yerler


Alaçatı’da yapılacak şeyler o kadar fazla ki; yüzlerce madde sayılabilir. Ancak sabırsız tatilciler için elimizden geldiği kadar kısa ve öz şekilde listelemeye çalışacağız.

Ege bölgesinin en renkli tatil bölgesi Alaçatı’da gezip göreceğiniz yerleri sizler için sıraladık;

  • Alaçatı Yel Değirmenleri
  • Alaçatı Pazarı (Her Cumartesi)
  • Sörf Dersleri
  • Alaçatı Taş Evleri
  • Alaçatı Gece Hayatı
  • Antikacı Dükkanları
  • Arnavut kaldırımlı sokaklar
  • Ot Festivali

Tüm bunların dışında yapabileceğiniz onlarca faaliyetin olduğu Alaçatı’da, butik oteller oldukça ilgi çekici ve tatilciler tarafından sevilen motiflerle süslenmiş benzersiz atmosferiyle bizleri karşılıyor. Dolayısıyla Alaçatı butik otel konusunda Türkiye’nin en iyilerinden diyebiliriz. Turistlerin katıldığı eğlence ve festivaller arasında yer alan Ot Festivali de burada yapılıyor. Ot festivali yılın genel olarak Nisan ayında yapılıyor.

Alaçatı yaz turizminde Türkiye’de sayılı yerlerden birisidir. Yapılabilecek onlarca faaliyet arasında yoğun bir programla harika bir tatil geçirebilirsiniz. Alabildiğine uzanan kumsal ve plajları, rüzgar sörfü ile dünyada hatırı sayılır bir yer olması ve Arnavut kaldırımı sokaklarıyla yoğun bir kültürü bünyesinde barındırmasıyla Alaçatı, tatil severlerin uğrak yeri olacak harika bir seçenek.

Alaçatı’da Ne Yenir?


Susamlı ekmekte sucuk, domates ve tulum peyniri ile iştahınızı kabartacak Çeşme Kumrusu Alaçatı’ya uğrayınca yemeden dönmemeniz gereken bir lezzet. Kumru yapan pek çok lokanta olmakla beraber seçeneği size bırakıyoruz. Alaçatı muhallecisi hepiniz duymuşsunuzdur. Sakızlı muhallebi Alaçatı’ya giden tatilcilerin severek yediği bir tatlı ve elbette dondurma çeşitleride aynı şekilde.

Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?


Uçakla Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?


İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlerden Alaçatı’ya gitmek için uçakla yolculuğu tercih eden ziyaretçiler için tavsiyemiz Havaş servisleri ile Çeşme Otogar’a gidip buradan Alaçatı’ya geçmeleri olacaktır. Dileyenler araç kiralayarak ya da taksiyle direk olarak gidebilir. Ancak İzmir havalimanından Alaçatı’ya en ekonomik yollarla gitmek isteyenler Havaş’ı kullanabilirler.

Otobüsle Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?


Otobüsle İzmir’e gelen yolcular için İzmir Çeşme otobüsleri en uygun fiyatlı ulaşım yöntemlerinden birisidir. Bu otobüsler İzmir-Alaçatı-Çeşme duraklarına uğrayarak seferlerini devam ettiriyorlar.

Alaçatı Butik Otelleri, Pansiyon ve Konaklama Tesisleri


Alaçatı’da bütçenize ya da ihtiyaçlarınıza uygun oteller, butik oteller, pansiyon ve konaklama tesisleri sayısı oldukça fazladır. Özellikle Alaçatı’nın iklimini hissetmek istiyorsanız. Alaçatı butik otelleri tercih etmelisiniz. Alaçatı uygun fiyatlı oteller genelde butik oteller olduğu için, hem ekonomik hem de akılda kalıcı bir tatil isteyenlerin vazgeçilmezi olmuş durumda.

Alaçatı Nerede Harita


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: